Müzik Haber

”MANYAK MIYIM KENDİMİ ÖVEYİM ?”

today07/03/2018 12

Background
share close

“Manyak mıyım Kendimi Öveyim?”

Geçen hafta BBC Türkçe’ye verdiği mülakatta sarf ettiği sözlerle gündem olan Selda Bağcan ‘gaza gelmiş’!

“Benzersiz bir sesim var, kimseye benzemiyor”, “Epeydir ünlüyüm, ünüm dünyaya yayılmış” ve “70’li yıllarda internet olsaydı ben şimdi Ay’a çıkmıştım” sözleriyle gündem olan sanatçı Selda Bağcan gaza geldiğini söyledi: “Kendimi durup dururken methedecek kadar manyak mıyım? Kadın (BBC muhabiri) beni gaza getirdi.”

BBC Türkçe’den Aylin Yazan’a konuşan Bağcan, özetle şunları söylemişti: “Ben hep ünlüydüm. İnternet 70’li yıllarda olsaydı ben şimdi herhalde Ay’a falan çıkmıştım. Ruhen… Sesim çok enteresan. Bulunmayan, hemen fark edilen, duyar duymaz insanların ‘İşte bu Selda Bağcan’dır’ diyebildiği bi ses, çok farklı… Bir de ben dişlerime falan baktırdığım zaman diyorlar ki, ‘Ağzının içi çok küçük ya…’ Ben de yeni fark ediyorum bunu. Ya diyorum, ‘Bu ses bu ağızdan nasıl çıkıyor!’ Yürekten geliyor, o yüzden… Bazen bana diyorlar ki, ‘Seni dinlediğimizde tüylerimiz diken diken oluyor.’ Ben kendi sesimi dinlediğim zaman da tüylerim diken diken oluyor… Başka birisi gibi geliyor bana. Çünkü günlük hayatımda çok mütevazı birisiyim ben. Ama sahnede böyle hindi gibi kabarıyorum. Öyle ihtirastan, heyecandan!”

Bağcan’ın bu sözleri sosyal medyada gündem olmuş, kendisini övdüğü, yere göğe sığdıramadığı söylenerek ‘egosu yüksek biri’ olarak yorumlanmıştı.

Bu defa Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na, BBC mülakatı hakkında konuşan Bağcan, “Benim için ‘Aleyna Tilki’nin yaşlanmışı’ dediler. Yazılanlar içinde en çok bu hoşuma gitti. Ama ben sosyal medyada yazılanlar gibi biri değilim” dedi.

Bağcan, eleştirildiği mülakatla ilgili şunları söyledi: “Röportajda soruları bir kadın spiker soruyordu. Ama yayınlanan videoda soru soran gözükmüyor. Sonuçta ben monolog yapar gibi kendimi metheder oldum. Halbuki orada ben kadına cevap veriyordum. Röportajda soruları yok etmişler. Sorular yayınlanmayınca hakikaten tuhaf olmuş.”

Sanatçı, “70’lerde internet olsaydı şu anda Ay’a çıkmıştım” sözlerine de açıklık getirdi: “Soruları soran kadın bana ‘Siz son zamanlarda ünlü oldunuz’ dedi. Şimdi sen buna kızmaz mısın? Ben hep ünlüydüm. Doğru, son zamanlarda ünüm arttı ama dediğin gibi bunun öncesi var. ‘1986 yılında Batı Almanya’da birçok festivale katıldım, World of Music, Art and Dance festivalinden de davet almıştım o zamanlar’ dedim. ‘Ben ünlü değilsem o zamanlar neden bu festivale çağırsınlar’ dedim gazeteciye. 1980 darbesinden sonra yedi sene pasaportuma el koydular o nedenle gidememiştim. 1981’de bir kere, 1984’te de iki kere cezaevine girdim.”

Bağcan sözlerine şöyle devam etti: “Söylediklerimin hepsi doğru ama kadın beni gaza getirdi. Hayatta söylemeyeceğim şeyleri söyledim. Sesim evet benzersiz ama bu laf benim ağzımdan hayatım boyunca hiç çıkmamıştı. Bunu başkaları söylerdi. Doğru, birkaç kez evde kendimi dinlerken tüylerim diken diken olmuştu. Allah’tan evde oldu ama (gülüyor)… Gaza gelmişim. Beni herhalde biraz hırpaladı ki ben de oyum buyum diye kendimi ispatlamaya çalıştım. Herkes bana ne diyorsa ben de onları tekrar ettim. Benim aklımla söyleyeceğim şeyler değil bunlar. Dediğim gibi spikerin lafları yok. Bunların tek sebebi bu. Diyalog gibi yayınlasalardı söylediklerim batmazdı. Bir daha asla böyle bir tuzağa düşmem. Kendimi durup dururken methedecek kadar manyak mıyım?”

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%