Sinema Haber

MÜZİKLERİ TÜRK BESTECİYE EMANET !

today29/06/2018 12

Background
share close

Müzikleri Türk Besteciye Emanet!

“Captain Marvel”ın bestelerini Türk besteci Pınar Toprak üstleniyor!

Türk müzisyen Pınar Toprak müjdeli haberi kendi sosyal medya hesabından duyurdu. “Sonunda Captain Marvel’ın müziklerini üstlendiğimi duyurduğum için çok heyecanlıyım” diyen müzisyen, “Marvel evreninin bir parçası olmak büyük bir onur. Aklımdan bir sürü şey geçiyor ancak en önemlisi minnettarlık” diye diye yazdı.

 

 

Toprak’ın müziklerine imza attığı ilk büyük film “Captain Marvel” olsa da, Türk müzisyen daha önce Krypton dizisi, The Lightkeepers filmi ve hatta popüler video oyunu “Fortnite”ın müziklerini de yaptı. Toprak ayrıca Justice League filminin ek müziklerini de üstlenmişti.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın ardından Berklee College of Music’in Film Müziği bölümünde eğitim alan müzisyen, büyük bütçeli bir süper kahraman filminin tüm bestelerini üstlenen ilk kadın besteci olacak.

“Gizli Dünya” filmindeki performansıyla Oscar ödülüne layık görülen Brie Larson’ın başrolünü üstlendiği süper kahraman filmi, Marvel’ın kadın süper kahraman başrollü ilk filmi olacak. Marvel patronu Kevin Feige, Marvel’ın “Avengers 4″ün ardından geçeceği 4. Evre’de Captain Marvel’ın liderliği alacağını ve Iron Man ile Kaptan Amerika’nın yer aldığı ön planın ona geçeceğini açıkladı.

“Captain Marvel” 8 Mart 2019’da ülkemizde vizyona girecek.

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%