Yaşam

KÜÇÜK BİR ÇOCUĞUN HAYATINI DEĞİŞTİREN KEDİ !

today16/04/2018 6

Background
share close

Küçük Bir Çocuğun Hayatını Değiştiren Kedi ‘Moon’

Madden isimli 7 yaşındaki çocuk sıra dışı görünümü nedeniyle sık sık okul arkadaşlarının zorbalığına uğruyordu…

ABD’nin Oklahoma eyaletinde yaşayan Madden isimli 7 yaşındaki çocuk, kalıtsal bir hastalık nedeniyle gözleri değişik renklerde ve ağzı yarık olarak doğdu.


Madden’in annesi Christina Humpreys, oğlununun sıra dışı görünümü nedeniyle okul arkadaşlarının zorbalığına uğradığını söylüyor.

Humpreys, oğluyla aynı renk gözlere sahip Moon isimli kedinin, Madden’in psikolojik problemleriyle savaşmasına yardımcı olduğunu ve özgüvenini yerine getirdiğini anlatıyor:  “Geçen hafta, bir arkadaşım ‘anneler’ grubunda Minnesota’daki hayvan barınağında kalan bir kedinin fotoğrafını paylaştı. Onu gördüğüm anda ailemizin yeni üyesi olacağına anladım. Sadece göz renkleri aynı değildi, dudağı da oğlumunki gibi yarıktı. Evcil bir hayvanın yalnızlık hissinizi böyle kolay unutturuvermesi çok ilginç.”


“Genelde spontane insanlar değilizdir ama bu kedinin bizim hayatımızda olması gerektiğini biliyordum. Moon ve Madden birbirlerini kusursuz bir şekilde tamamlıyor. Zorbalık ve nefret dolu bir dünyada, sevgiyi kovalamayı seçtik. Bu kedinin sevgiyi temsil ettiğini, bizim ve Madden’in yolculuğunun bir parçası olduğunu söyleyebilirim.”

Şimdiden altı tane operasyon geçiren küçük Madden, gittikçe daha ‘normal’ gözükse de hala en büyük yardımcısı kedi Moon…

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%