Müzik Haber

GENÇ OSMAN’DAN ”SENSİZLİK ANLATILMAZ” SOLOSU !

today01/11/2018 3

Background
share close

 

Genç Osman’dan İkinci Solo Albüm: Sensizlik Anlatılmaz

Mavisakal grubunun “İki Yol” ve “Kan Kokusu” albümündeki solistliğiyle tanınan Genç Osman Yavaş, ilk solo albümü “Gökyüzü Masmavi’nin devamı olarak tanımladığı ikinci solo albümü ‘Sensizlik Anlatılmaz’ı Arpej Müzik etiketiyle yayınlıyor.
Kendiyle barışık, irdelerken ve isyan ederken kendi yanlışlarını inkar etmeyen şarkıların yanı sıra sistem eleştirisi getiren ‘Çirkin Krallar’ şarkısının da bulunduğu ‘Sensizlik Anlatılmaz’, Genç Osman’a göre ilk albümü ‘Gökyüzü Masmavi’yle kıyasla biraz daha ferah, biraz daha dinamik ve melankoli-dozu az da olsa hafifletilmiş. Albümü oluşturma sürecini ‘kendi kabuğuna çekilme’ olarak tanımladığından, tüm aranjmanlar Genç Osman Yavaş’a ait. Miks ve mastering ise Alen Konakoğlu’na ait.
Albümün çıkış şarkısı ‘Kavuşamayanların Hikayesi’ olarak belirlendi. Şarkı, birbirini seven iki kişiye karışmayı hak olarak görenler yüzünden isyan eden bir çifti konu alıyor. Bu şarkının videosunu da bugüne kadar sanatçının neredeyse tüm kliplerini çekmiş olan ve ‘görüşünü’ çok beğendiği arkadaşı ‘Özgüç Yiğit’ üstlendi. Genç Osman bu videoyla sevdiği Yeşilçam filmi ‘Üç Arkadaş’a da bir gönderme yapıyor.

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%