Müzik

ECE MUMAY’DAN ”BİR VEDAYLA BİR ÖMÜR”

today22/02/2018 37

Background
share close

Ece Mumay’dan “Bir Vedayla Bir Ömür”

14 yaşında sosyal medyada yayınlamaya başladığı videolarla milyonlarca kez dinlenen Ece Mumay, nihayet şarkılarını kaydettiği odasından çıktı.

Geçen sene yayınlanan 4 single ile profesyonel müzik dünyasına adım atan 19 yaşındaki konservatuarlı genç müzisyenin, tamamı akustik kaydedilen Pasaj Müzik etiketli ilk albümü “Odamdan”, 16 Şubat Cuma günü müzikseverlerle buluştu.

Müzik marketler dışında dijital platformlardan AppleMusic’ten bir hafta boyunca temin edilecek olan albümün yayını ile birlikte 5. single “Bir Vedayla Bir Ömür” de dinleyicinin beğenisine sunuldu. 10 parçalık “Odamdan” albümünde genç şarkıcının kendi yazdığı 8 şarkısı yer aldı. Düzenlemeleri Caner Karamukluoğlu ve Özgür Aksüyek’in yaptığı albümün hazırlıkları 1,5 yıl sürdü. Mix’i Özgür Aksüyek mastering’i Çağlar Türkmen’e ait olan albümün müzik direktörlüğünü Caner Karamukluoğlu yaptı.

Ece Mumay, kendi yazdığı şarkıların yanı sıra Zeo Jaweed, Şahin Çelik, Kubilay Çalçalı, Oğuz Han Alkan, Ferhat Arslan gibi isimlerin söz ve bestelerini de “Odamdan” albümünde seslendirdi.

Ece Mumay, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin Geleneksel 7. Medyatik Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ödülünü alarak 2018 yılının açılışını yaptı.

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%