Yaşam

BURCUNUZU BU HAFTA NELER BEKLİYOR!

today26/12/2018 5

Background
share close

24 – 30 Aralık 2018 Haftası Astrolojik Etkileşimler ve Burç Yorumları; 

Bu hafta 22 Aralık tarihinde Yengeç burcunda gerçekleşen Dolunay’ın etkilerini almaya devam ediyoruz. Dolayısıyla Yengeç burcu temasında yer alan ev kurmak, aile olmak, köklerimiz, geleneksel yanımız, çocuk sahibi olmak, büyütmek, yetiştirmek, vatanımız, ülkemize bağlılıkla alakalı konu ve gündemler ağır basabilir. Hayal gücü ve yaratıcılığımızı etkin bir şekilde ortaya koyabiliriz. Güneş’te artık Oğlak burcunda ilerlemesini sürdürdüğü için sistem, otorite, düzen, kariyer, iş hayatı, sorumluluklarımız, disiplin ve düzenimizi tekrar kurgulamak eğiliminde ilerleyebiliriz. Dolunay’lar tema olarak yeni başlangıçlar öncesi sıkıntılı ve sorunlu olan konuların çözülmesini ve geride bırakılmasını ifade ettiği için ailemiz ve sevdiklerimizin geleceği için kariyer planlamalarımızı tekrar gözden geçirmek durumunda kalabiliriz. Sorunlu kariyer planları sona erebilir, yeni ek sorumluluklar üzerimize binebilir. Ailemizle ve sevdiklerimizle daha fazla vakit ayırmamız gerekebilir.

Bu hafta etkin bir diğer etkileşim 25 Aralık tarihinde Merkür ve Neptün arasında stresli bir şekilde gerçekleşiyor. Merkür bizim iletişimlerimizi, fikir ve düşüncelerimizi, kendimizi ifade etme şeklimizi gösterir. Neptün ise sisli, puslu, gerçekleri görmemizi zorlaştıran, aşırı hayalci ve gerçeklikten uzak konuları ifade eder. İkisi arasında stresli bir etkileşim olması, önümüzdeki konulara odaklanma konusunda zorlanmaları, dikkatimizin dağınık olmasını, gerçekleri görememeyi, aldanma aldatılma, dolandırılma, kandırılma yönünde talihsizlikleri önümüze çıkarabilir. Karşımızdakilere sorgusuz sualsiz güvenme eğiliminde olabiliriz. Onların asıl niyetlerini görmezden gelebilir, ona yakıştıramayabiliriz. Bu süreçte gerçeklikten uzak bakış açıları ve tutamayacağımız sözler verme eğiliminde olabiliriz, ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması gereken zamanlardayız.

29 Aralık Cumartesi gününde ise Venüs ve Plüton arasında dost bir etkileşim gerçekleşiyor. Tutkulu ve hırslı aşkların zamanı başlıyor diyebilirim. Bu süreçte başlayan ilişkileri takıntı haline getirebiliriz ya benimsin ya kara toprağın eğilimi ortaya çıkabilir, Platonik aşklara sürüklenme durumu söz konusu olabilir ama aradaki etkileşim pozitif olduğu için hislerimize karşılık bulabileceğimiz bir süreçte olacağız, duygularımızı karşımızdakiyle paylaşabilir onlara açılabiliriz. Bunun yanı sıra yetenek ve becerilerimizi de tutku ve hırslarımızla pozitif yönde birleştirip, zafer elde etme şansımız olacaktır. Özellikle sanatsal konularda… 29 Aralık Cumartesi günü ayrıca Mars ve Şiron arasında bir kavuşum gerçekleşiyor. Şiron yaralandığımız ve yara aldığımız konuları ifade ediyordu ve dolayısıyla Mars gibi agresif, savaşçı bir gezegenle kavuşumu özellikle kazalara, yaralanmalara karı dikkatli olmamız gereken bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Her ikisi de Balık burcunda olduğu için ve Balık burcu da vücudumuzda ayakları temsil ettiği için özelikle ayak bölgesinde incinmelere, kırılmalara ya da benzeri rahatsızlıklara dikkat etmekte fayda var. Diğer taraftan Balık burcunun manevi, içgüdüsel, sezgisel ve psikolojik tarafını düşünürsek, hayal kırıklıkları, psikolojik baskı ve zorlanmalar kaynaklı yaralanmalara karşı da dikkat etmemiz yerinde olur. Son olarak Balık burcunun deniz ve su temasını düşünürsek buradan gelebilecek tehlike ve kazalara karşı da bizleri uyarıyor diyebilirim.

Burç bazında duruma bakarsak; 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI

Hafta genelinde evimiz, ailemiz ve kariyerimiz arasındaki dengeye odaklı devam ediyoruz,  sevgili Koç’lar. Bu sürede yeni iş ve kariyer fırsatları sebebiyle taşınma ve yer değiştirme konuları ya da ailevi sebepler nedeniyle yer değiştirmek durumunda kalabilir ve buna bağlı yeni kariyer yolları gibi araştırmaya yönelebiliriz. Bunun yanı sıra iş konuları nedeniyle vakit ayıramadığımız ya da ihmal ettiğimiz ailemize zaman ayırmamız, onların gönlünü almamız ve işimizle evimiz arasındaki dengeyi bulmamız gerekebilir.

Salı gününde yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işler, eğitim ve iletişim konuları, süregelen davalar, medya yayıncılık alanlarında yapacağımız anlaşma veya görüşmeler ile yeni başlangıçlarımızda yanlış anlaşılmalar, gerçekçilikten uzak kararlar almak, tutamayacağımız sözler vermek ve bu sebeple baskı altında hissetmek yönünde stresli durumlar ortaya çıkabilir.

Hafta sonunda bu stres ve baskı duygusal ve psikolojik anlamda bizi zorlayabilir, belki destek almak, terapiye girmek güzel bir çıkış olabilir. Yine hafta sonunda ortaklaşa işlerimizden beklediğimiz maddi bir gelirle birlikte rahatlayabilir, yeni yıla girerken nispeten daha huzurlu bir ruh haline geçebiliriz.

Ayrıca Mars ve Şiron arasında bir kavuşum gerçekleşiyor. Şiron yaralandığımız ve yara aldığımız konuları ifade ediyordu ve dolayısıyla Mars gibi agresif, savaşçı bir gezegenle kavuşumu özellikle kazalara, yaralanmalara karı dikkatli olmamız gereken bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Her ikisi de Balık burcunda olduğu için ve Balık burcu da vücudumuzda ayakları temsil ettiği için özelikle ayak bölgesinde incinmelere, kırılmalara ya da benzeri rahatsızlıklara dikkat etmekte fayda var. Diğer taraftan Balık burcunun manevi, içgüdüsel, sezgisel ve psikolojik tarafını düşünürsek, hayal kırıklıkları, psikolojik baskı ve zorlanmalar kaynaklı yaralanmalara karşı da dikkat etmemiz yerinde olur. Son olarak Balık burcunun deniz ve su temasını düşünürsek buradan gelebilecek tehlike ve kazalara karşı da bizleri uyarıyor diyebilirim.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI

Hafta genelinde yakın çevremiz, kardeşlerimiz, yeteneklerimizi ortaya çıkarabileceğimiz eğitimlere, tatil ve seyahatlere odaklı ilerlemeye devam ediyoruz sevgili Boğa’lar. Burada yakın çevremizle ilişkilerimizi toparlamak düzenlemek, onlara vakit ayırmak, yetenek ve becerilerimizi geliştirmek üzere eğitimler almak, iletişim konusunda ortaya koymak istediğimiz proje ve çalışmalarımızı neticelendirmek, ortaya çıkarmak mümkün olacaktır. Bu süreçte seyahat trafiğimiz artabilir.
Salı gününde özellikle sosyal çevremiz veya arkadaşlık ortamlarında tanıdığımız ve ortaklaşa işler yapmak üzere planlar kurduğumuz birileri varsa adımlarımızı dikkatli atmamız gerekiyor, karşımızdakileri iyi tanımaya çalışmalı ve taleplerini iyi anlamalıyız. Aksi taktirde parasal konularda zarara uğrama ihtimali öne çıkıyor, aslında kimseye borç vermemeli ve kefil olmamalıyız.

Hafta sonunda ise yine sosyal çevremizde arkadaşlarımıza karşı gösterdiğimiz fedakar ve özverili davranışların karşılığını görememek kaynaklı hayal kırıklıklarına dikkat etmemiz gerekiyor fakat aşk konusunda tutkulu bir ilişkinin başlangıcındayız. Yeni yıla girerken beklediğimiz aşkı elde edebilmenin huzurunu hissedebiliriz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI

Hafta genelinde maddi kazançlarımıza odaklı ilerlemeye devam ediyoruz sevgili İkizler. Mali durumumuzu yeniden değerlendirip düzenlemek, finansal şart ve koşullarımızı kazançlarımız çerçevesinde yapılandırmak adına güzel fırsatlar elde edebiliyoruz. Mali konularda bize sıkıntı ve sorun çıkaran, elimizi kolumuzu bağlayan finansal problemlerimizi çözmemiz, parasal kazançlarımızı ve masraflarımızı dengeleyebileceğimiz fırsatlar olgunlaşmaya başlıyor.

Salı gününde ise kariyerimizle alakalı konularda beklentilerimizi gerçekçi tutmalı, boş hayallere kapılmamalıyız. Büyük umutlar beslemek doğru olmayabilir, ayaklarımızın yere basması gereken zamanlardayız. Yeni ortaklık kurmak kendi işimizi yapmak yönünde arzularımız ya da çalışmalarımız varsa yine tanımadığımız bilmediğimiz ya da çok güvenmediğimiz kişilerden uzak durmamızda fayda olacaktır. Etrafımızdakilerin sözlerine inanıp hareket etme zamanında değiliz. İkili ilişkilerimizde de partnerimizle bazı zorlanmalar ve güven problemleri ortaya çıkabilir, işin aslını anlamadan vereceğimiz ani reaksiyonlardan ve kararlardan uzak durmalıyız.

Hafta sonunda ise kariyerimizle alakalı konularda beklentilerimizin boşa çıkması durumu söz konusu olabilir ve bu bizde hayal kırıklıkları yaratabilir, fakat iş yerinde beraber çalıştığımız kişilerden alacağımız destek ve güvenle üstlendiğimiz sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor olmanın verdiği huzur yeni yıla girerken toparlanıp kendimize gelmemize yardımcı olacaktır.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURÇLARI

Hafta genelinde ikili ilişkilerimiz, ortaklıklarımız ve kendi yaşam hedeflerimizi ortaya koyabileceğimiz, yeni kararlar alacağımız konulara odaklı ilerlememizi sürdürüyoruz sevgili Yengeçler. Burada alacağımız kararların ise ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı evliliklerimizi yıpratmayacak şekilde ve dengeli olmasına dikkat etmeliyiz. Yanımızda bizimle birlikte hayatımızı paylaşan kişileri yokmuş gibi farz edemeyiz. Bu süreçte ilişkilerinde sıkıntı ya da sorun yaşayan arkadaşlarımız ilişkilerinde tamam mı devam mı sorusunun cevabıyla yüzleşmek durumunda kalabilir. Ancak Dolunayların yeni başlangıçlar öncesi problemli kısımları temizlemek yönünde bir etkisi olduğunu da unutmayalım. Çözülemeyecek kadar kaotik ilişkilerimizin sonlanması halinde daha iyi başlangıçlar arifesinde olduğumuzu hatırlamakta fayda olacaktır.

Salı günü, iş yerinde beraber çalıştığımız kişilerle bazı yanlış anlaşılmalar yaşayabilir, özellikle yurt dışı yabancılarla bağlantılı alanlarda, medya iletişim konularında bu yanlış anlaşımlar kaynaklı sıkıntı ve sorunlarla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Süregelen davalarımız varsa yanlış ya da yanıltıcı bazı kararlar ortaya çıkabilir, bu da canımızı sıkabilir, hayal kırıklığı yaratabilir. Bu süreçte eğitim veya yüksek öğrenim alanında gireceğimiz sınavlar varsa iyi hazırlanmalı ve cevaplarımızı tekrar tekrar kontrol etmeliyiz.

Hafta sonunda ise beklenmedik bir aşk fırsatıyla birlikte hayallerimiz süsleyen tutkulu bir ilişkinin başlangıcını yapabilme fırsatını yakalayabiliriz. Çocuk sahibi olmayı planlayan arkadaşlarımız hafta sonunda güzel haberleri alabilirler. Bunun yanı sıra hobi olarak gördüğümüz ve üzerinde çalıştığımız işlerimizi finansal kazanç haline getirebileceğimiz ortaklık fırsatları da yeni yıla girerken yüzümüzü güldürecek gelişmeler olacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI

Hafta genelinde gizli saklı işler, gizli düşmanlar, psikoloji, rüyalar ve bilinçaltı konuları ön plana çıkabilir, mevcut iş ve projelerimizi daha gizli yürütmek isteyebiliriz. Bizi çekemeyenler ya da arkamızdan iş çevirebilecek düşmanlarımızın komplolarıyla mücadele etmemiz gerekebilir, kimin dost kimin düşman olduğunu anlayacağımız ve bir nevi içsel arınma ve ağırlıklardan kurtulma sürecimiz devam ediyor. Bu süre zarfında okült konulara, fizik ötesi aleme ilgimiz artabilir, bu konuda araştırmalara yönelebiliriz ayrıca ruhsal rahatlama yöntemlerine başvurmak ve belki psikolojik anlamda destek ya da terapi almak çok iyi gelebilir.
Salı günü Aşk gündemimiz parasal anlamda kontrolü elden kaybetmemize ve fazla harcama yapmamıza yol açabilir, bunu yanı sıra çocuğumuz varsa onun eğitimi ve gelişimiyle alakalı hesapta olmayan bir harcama ya da masraf gündeme gelebilir veya bir hobimiz varsa bunun için ekstra yatırım yapabilir veya harcamalarımızı kontrol edemeyebiliriz. Eğlenceye, kumara ya da şans oyunlarına bu hafta girmeyelim, borsa ya da yatırım konularında da uygun bir haftada değiliz, risk almamızın doğru olmadığı bir zamandayız.

Hafta sonunda ise beklenmedik harcamalar ya da bizi hayal kırıklığına uğratan yatırımlar nedeniyle canımız biraz sıkılabilir, sağlık konusunda ani beklemedik ufak çağlı bir operasyon durumu söz konusu olabilir. Ancak bunun karşılığında ailemizden alacağımız destek ve yardımlar neticesinde üzerimizdeki negatif havayı uzaklaştırmak ve yeni yıla keyifle girme şansını elde edebileceğiz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI

Hafta genelinde aşk, çocuklar ve hobilerimizle, sosyal çevre ve arkadaşlık ortamlarımız arasındaki dengeye odaklı durumumuz sürüyor sevgili Başak’lar. Arkadaşlarımızla beraber vakit geçirmek, sosyal çevremizi genişletmek, yeni gruplara dahil olmak yönünde şans, fırsat ve girişimlerde bulunabiliriz, sıkıntı veya sorunlu arkadaşlıklarımız varsa durumu masaya yatırmak ve belki de sonlandırmak durumunda kalabiliriz. abiliriz. Bu süre zarfında hali hazırda aşkımızı veya çocuklarımızı veya üzerinde çalıştığımız iş proje ve hobilerimizi ise ihmal etmemeli onlara ayırdığımız zamanı dikkatli dengeleyebilmeliyiz.

Salı günü evimizde değişiklikler dekoratif çalışmalar ya da yenilenmeler gerçekleştireceksek veya taşınma planlarımız varsa burada seçeceğimiz aracı kurumlara ve 3.şahıslara dikkat etmeliyiz. Anlaştığımız kişiler bizi yarı yolda bırakabilir ya da istediğimiz şekilde güzel çalışmalar ortaya koyamayabilir, özellikle su tesisatıyla ilgili sıkıntı ve sorunlara da dikkat çekmek isterim.

Hafta sonunda ikili ilişkilerimizde evliğimizde ya da ortaklıklarımızda bazı stresli durumlar, tartışmalar gündeme gelebilir, karşımızdakiler özverili ve fedakar yaklaşımlarımızı anlamayabilir, duygusal anlamda bizi yıpratıp üzebilir. Ancak bu durum bizi üzmesin çünkü yakın çevremizden alacağımız destek ile yeteneklerimizi ortaya çıkarabileceğimiz yeni iş ve projeleri hayata geçirme fırsatını elde edebilir, hobi olarak gördüğümüz alanlardaki faaliyetlerimizden finansal kazanç elde edebileceğimiz yollar bulabiliriz, böylece yeni yıla girerken daha pozitif akışlar keyfimizi yerine getirecektir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI

Hafta genelinde ev aile ve yerleşim konularıyla birlikte kariyer alanımıza odaklı halimiz sürüyor sevgili Terazi’ler. İş konusunda veya kariyer hedeflerimiz doğrultusunda yeni şans ve fırsatlarla karşılaşabiliriz. Söz konusu yeni fırsatlar farklı bir yere taşınmamızı ve ev düzenimizi değiştirmemizi gerektirebilir. Kariyerimizde mevcut sıkıntı ve sorunlar kafamızı oldukça kurcalayabilir, kendimize tamam mı devam mı sorusunu sorabiliriz, buradaki sıkıntılı ve sorunlu konuların açığa çıkmasıyla birlikte belki de yeni kariyer planlarına odaklanmamız  veya sorunları çözerek daha sağlam ve emin adımlarla ilerleme yolunu denemeliyiz.

Salı günü özellikle beraber çalıştığımız kişilerle birlikte üstlendiğimiz sorululukları yerine getirirken yaşayacağımız bazı iletişim sorunları ve yanlış anlaşılmalar, etkili sonuçlar elde etmemizi engelleyebilir ya da gösterdiğimiz efor, başarı fedakarca gösterdiğimiz özverili çalışmalarımız karşımızdakilerce algılanmayabilir, bizi hayal kırıklığına sürükleyecek yanıtlar hal ve tavırlar ortaya çıkabilir.

Haftasonunda ise fiziksel sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bir zamandayız. Yediğimize içtiğimize dikkat etmeli, bilmediğimiz güvenmediğiz yerlerde yemek yememeliyiz. Anestezi, ilaçların yan etkileri daha sert ve zararlı ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra finansal anlamda  içinde bulunduğumuz zorlanmalar karşısında ailemizden elde edeceğimiz destekler durumumuzu toparlamaya yardımcı olacağı gibi yeni yıla daha huzurlu bir şekilde girebilmemize de destek sağlayacaktır.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI

Hafta genelinde yurt dışı, yabancılarla bağlantılı işler, medya, iletişim, yayıncılık, Turizm ve spor konularıyla alakalı yoğun gündemimiz sürüyor olacak. Yurt dışı seyahati planlıyorsak vize, pasaport, rezervasyon bilet işlemleri ile ilgilenebiliriz. Başlamayı planladığımız bir eğitim varsa ya da yüksek öğrenim konularıyla ilgili aklımızda kalan bir çalışma veya proje varsa bunu hayata geçirebileceğimiz fırsatları elde edebiliriz. Davalar konusunda da halihazırda sonuçlanması beklediğimiz davalarımız bu hafta sonuçlanabilir.

Salı günü finansal anlamda gelirlerimizin akışında dikkatli olmamız gereken bir zamandayız. Kimseye borç vermemekte fayda var veya gözden çıkardığımız bir meblağı verebiliriz. Çocuğumuz varsa onunla alakalı bir konuda veya bir hobimiz varsa bu alanda beklenmeyen masraflar gündeme gelebilir. Borsa, şans oyunları veya kumar benzeri konulada uzak durmalı, yatırımlara biraz ara vermeliyiz, güzel bir getiri elde edebileceğimiz bir zamanda değiliz.

Hafta sonunda çocuğumuz ya da üzerinde hobi olarak çalıştığımız konular ya da yatırım beklentilerimizle ilgili bazı hayal kırıklıkları ve finansal zararlar ortaya çıkabilir ama bu durumun hiç sinirlerimiz bozmasına izin vermemeliyiz. Çünkü yeni yıla girerken yakın çevremizden alacağımız destekle etkili kararlar alacağımız kendimize çeki düzen verip yeteneklerimizi ortaya koyacağımız fırsatları elde edebiliyoruz.

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI

Hafta genelinde ortaklaşa kazanç konularına odaklı durumumuz devam ediyor sevgili Yay’lar. Ortaklı bir işimiz varsa buradaki kazançlarımızı artırabilmek yönünde yeni aksiyonlar veya kararlar almak yönünde ilerleyebiliriz. Kredi başvurularımıza pozitif yanıtlar alabiliriz, işlerimizi büyütmek üzere sermaye elde edebileceğimiz girişim ve görüşmelerimizi bu hafta sonuçlandırabiliriz. Beklediğimiz sponsor gelirleri, miras, alacak, vergi indirimi vb türdeki kazançlar yüzümüzü güldürebilir. Partnerimizin kazançları, finansal kaynaklarımızı daha dengeli ve düzenli yönetebilmek için mevcut borç alacak, masraf dengesini düzenlemek, gereksiz harcama ve yatırımlardan kaçınmak ve düze çıkmak adına güzel bir zamanda olacağız. Bu sürenin sonunda bir çok mali yükümüzden kurtulmuş olabilir.
Salı günü kafamız biraz karışık ve dalgın olabilir, bu sebeple hayati ve kesin kararlar almak üzere doğru biz zamanda değiliz, özel iş ve bizim için önem taşıyan konularda karlarımızı biraz ertelememizde fayda olacaktır. Evimizde değişiklik, tadilat, taşınma, eşya alı satım işleri, gayrimenkul alım satımı gibi gündemlerimiz varsa ötelemeye çalışmalı ya da anlattığımız veya diyalogda olduğumuz kişilerle ilgili uyanık olmaya çalışmalıyız. Üzerinde uğraş verdiğimiz konu veya anlaşılan şartlarda değişiklikler, bizi sonradan hayal kırıklığına uğratacak şart ve koşulların altına imza atmadığımızdan emin olalım.

Hafta sonunda ise içten içe bizi rahatsız ve tedirgin eden psikolojik anlamda zorlayan sıkıntı ve sorunlarımız için parasal destek elde edebilir, yeni yıla girerken manevi ve ruhsal huzuru bulabiliriz. Bu durum yoga meditasyon ya da benzeri ruhsal rahatlama türleri ile alakalı bir eğitime başlamak da olabilir ya da terapi ya da psikolojik destek almakla bağlantılı bir konuda olabilir, her ne olacaksa yeni yıla girerken ruhsal bir arınma sağlayacağı kesindir diyebilirim.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI

Hafta genelinde ikili ilişkilerimiz ve ortaklık konularına odaklı ilerlemeyi sürdürüyoruz sevgili Oğlak’lar. Burada mevcut ilişkilerimizde ve ortaklıklarımızda yolunda gitmeyen sıkıntılı veya sorunlu konular varsa bunları masaya yatırmak ve artılarıyla ve eksileriyle değerlendirme fırsatını yakalıyoruz. Kendi kişisel kararlarımız ve sistematiğimize uymayan, gerçekçilikten ve disiplinden uzak olduğunu düşündüğümüz ortaklıklar bu süreçte sona erebilir. İkili ilişkilerimizde de çözülemeyecek kadar sorunlu durumlar varsa ilişkiyi sonlandırmak durumunda kalabiliriz. Ancak buradaki değerlendirme ve kararlarımızı bencilce, çıkarcı yaklaşımlar ışığında ve kendi isteklerimiz doğrultusunda tek taraflı değerlendirmeye kalkışmak bize kaybettirir, objektifliğimizi kaybetmemeye çalışmalı, net değerlendirmeler yapmalı ve kararlarımızı buna göre almalıyız.

Salı günü gizlilikle yürüttüğümüz projelerimizde bazı sıkıntı ve zorlanmalar ortaya çıkabilir, hayal kırıklığı yaratabilecek gelişmeler canımızı sıkabilir, gizli düşmanlarımızın arkamızdan çevireceği işler ve dolaplar bizi psikolojik anlamda yıpratıp zorlayabilir. Bunun yanı sıra yakın çevremizle diyaloglarımızda bazı yanlış anlaşılmalar ve iletişim kopuklukları yaşayabiliriz. Yeni eğitimlere başlamak veya yeteneklerimizi ön plana çıkaracağımız alanlarla ilgili projelerimizi biraz ertelememiz daha doğru olur.

Hafta sonunda ise sosyal çevremiz ve arkadaşlık ortamlarımızdan alacağımız yardım ve güzel desteklerin sayesinde yeni yıla girerken silkinip kendimize geleceğimiz ve hayatımızla ilgili yepyeni kararlar alacağımız bir sürece giriyoruz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

Hafta genelinde iş yerinde beraber çalıştığımız kişilere, iş ortamında ve rutinde halletmemiz gereken konulara odaklı halimiz sürüyor sevgili Kovalar. Beraber çalıştığımız arkadaşlarımızla olası sıkıntı ya da sorunlar varsa bu hafta çözmemiz adına gündeme gelebilir, burada çözülemeyecek kadar zorlu sorunlar varsa ilgili kişilerle diyaloğumuzu kesmek, bölüm ya da departman değişimi yapmak yönünde girişimlerde bulunmak daha doğru olabilir, bunun yanı sıra iş yerinde beklediğimiz bir gelişme, yükselme, bölüm değiştirme, yeni iş teklifleri vb ile alakalı da güzel gelişmeler elde edebiliriz.

Salı günü sosyal çevremizde ve arkadaşlarımızla geçireceğimiz zamanlarda veya katılacağımız davet veya organizasyonlarda harcamalarımıza dikkat etmeli, kimseye borç vermemeli, kefil olmamalıyız.  Giden para geri gelmeyebilir.

Hafta sonunda ise başında uzun bir süredir kafamızı kurcalayan içten içe dert ettiğimiz bizi sıkan konularla alakalı destek ya da terapi almak ve içsel anlamda kendimizi rahatlatmak üzere de bazı tedbir ya da girişimlerde bulunmamız adına güzel fırsatlar var. Bu durum ayrıca kariyerimizde meydana gelebilecek yükselme ve terfi fırsatı ile birlikte arkamızdan iş çeviren kişilere karşı zaferimizi ilan edeceğimiz gelişmeleri karşımıza getirebilir. Bu sayede yeni yıla girerken en azından üzerimizdeki o psikolojik metal yorgunluğundan kurtulabiliriz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

Hafta genelinde Aşk, çocuklarla alakalı konular ve hobi olarak gördüğümüz yeteneklerimizi ve hayal gücümüzü ortaya koyabileceğimiz sanatsal konularla alakalı gündemimize odaklı durumumuz devam ediyor sevgili Balıklar. Bu süreçte yeni bir aşk fırsatı gündemimize bomba gibi düşebilir, aradığımız beklediğimiz aşkı elde edebiliriz. Çocuk sahibi olmayı planlayan arkadaşlarımız güzel haberleri bu süreçte alabilirler, çocuk sahibi olanlar ise çocuklarımızla birlikte güzel vakit geçirmek onların gelişimi ya da eğitimiyle alakalı konularda farklı alternatifleri değerlendirmek belki onların ilgi alanlarına yönelik eğitimler almalarını sağlamak adına ilerleyebilirler, bizde kendi adımıza hobi olarak gördüğümüz konularla ilgili kendi çalışmalarımızı hızlandırabilir, buradan kazanç elde edebileceğimiz yolları araştırabiliriz.

Salı günü kariyerimizle alaklı beklediğimiz bir yükselme ve terfi haberini elde edebiliriz ancak burada bize sunulan şart ve koşulları iyi gözden geçirmeli ve dikkatli değerlendirmeliyiz. Bize sunulan şartlar sonradan değişebilir ya da beklentilerimizin altında kalabilir ve bizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Hafta sonunda ise fiziksel anlamda ufak tefek kazalara ve sakarlıklara dikkat etmeliyiz, estetik ve güzellikle alakalı bir operasyon ya da değişim düşünüyorsak uygun bir zamanda değiliz, ertelemekte fayda var. Ama bunun yanı sıra yurt dışı bağlantılı bir iş ve projeyle alakalı sosyal çevremizden alacağımız destekle harekete geçebilir, bizi mutlu edebilecek sonuçlar elde edebiliriz. Yurt dışı tatili planlıyorsak bu konuda harekete geçebiliriz. Bunun yanı sıra kişisel eğitimimiz adına almayı planladığımız eğitimler içinde güzel bir zamandayız. Medya, yayıncılık konularında projelerimizi de oldukça etkili bir şekilde ortaya koyabilme ve geniş kitlelere kendimizi duyurma şansımız var. Buradaki girişimlerimiz sonucu elde edeceğimiz gelişmeler yeni yıla girerken keyfimizi yerine getirecektir.

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%