Yaşam

9 SAATLİK YOLCULUK 30 DAKİKAYA İNECEK !

today12/04/2018 8

Background
share close

9 Saatlik Yolculuk 30 Dakikaya İnecek!

10 yıl içinde yolcu uçaklarının yerini alacaklar ve bu sayede dünyayı turlamak sadece birkaç saat sürecek!

SpaceX’in Başkanı Gwynne Shotwell Vancouver’daki Ted Talk’ta yaptığı açıklamalarda önümüzdeki on yıl içinde seyahat alışkanlıklarımızın kökünden değişeceği iddiasında bulundu.

Dünyanın herhangi bir noktasından diğer bir noktasına roketler ile seyahat edileceğini iddia eden Shotwell, bunun da en uzak seyahat süresini 1 saate kadar indireceğinin altını çizdi.

9 SAATLİK YOLCULUK 30 DAKİKAYA İNECEK

Shotwell’in önümüzdeki 10 yıl içinde gerçekleşmesini öngördüğü iddiasında haklı çıkması durumunda yolcu uçakları ile 9 saat süren Londra New York arası yolculuk 30 dakikaya kadar inecek.

Şirketin bu alanda da hizmet sunmak için projeler ürettiği BFR roketi geçtiğimiz aylarda CEO Elon Musk tarafından duyurulmuştu.

Musk, Mars’a gidecek ilk gezegenler arası uzay gemisininn inşaatının sürdüğünü ve gelecek senenin ilk yarısında denemelerin BFR roketiyle başlayacağını tahmin ettiğini söylemiş, ilk etapta kısa uçuşların yapılacağını ifade etmişti.

Saate 27 bin kilometre hıza ulaşabileceği belirtilen BFR’nin ilk test uçuşunun 2018’in ilk yarısında yapılması bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda Falcon Heavy roketi ile bugüne kadar üretilen en güçlü roketi fırlatan SpaceX, Tesla model bir otomobili ve içindeki ‘Spaceman’ isimli cansız şoförü de uzaya göndermişti.

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%