Magazin

NİLÜFER’DEN KAYAHAN İTİRAFI!

today11/05/2023 86 1

Background
share close

Merhum sanatçı ile uzun yıllar birlikte çalışan Nilüfer, bir dönem küs kaldıktan sonra hastalık sürecinde barıştığı usta müzisyen hakkında konuştu.

66 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı ile unutulmaz eserlere imza atan Türk Pop Müziği’nin efsane seslerinden Nilüfer, Bloomberg HT’de konuk olduğu programda, tanışma hikâyelerini anlattı.

O, beni buldu.

”Eurovision Şarkı Yarışması için bir şarkı yaptım, beraber söyler miyiz?” dedi. Kabul ettim ama şarkı Türkiye elemelerine takıldı. Sonrasında neredeyse 20 yıl beraber çalıştık. 67 yaşındaki şarkıcı, “Niye kavga ettiniz?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

Kızdı bana. İşte oldu bir şeyler. Birbirimize kızdık. Başarıyı paylaşmak zordur. Egolar giriyor araya. Duygularımızla hareket eden insanlardık. Kırgınlıklar olabilir. İki taraf da inatçı olunca işler biraz daha uzun sürebiliyor. Ta ki onun rahatsızlığına kadar. Ben hastalığını duyar duymaz gittim. Sonra sık sık görüştük. Kayahan bu işin eziyetini çekmiş bir insan. O şarkıları günler boyu uğraşarak çıkardığını bildiğim için onun bir keyif sürmesini isterdim.

Geçtiğimiz yıl Harbiye Açıkhava’da müzik ziyafeti sunan Nilüfer, ‘Esmer Günler’, ‘Gözlerinin Hapsindeyim’, ‘Yemin Ettim’ gibi Türk Pop Müziği’ne damga vuran Kayahan parçalarını da seslendirmişti. Ünlü şarkıcı, “Kayahan eşi bulunamaz, tekrarlanamaz, benzeri yapılamaz şarkılara imza attı. Buradan onu alkışlarla anmak istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Yazar : playfm

Rate it

0%