Manşet

KIBRIS AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ VE PLAY FM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

today23/03/2022 66

Background
share close

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen iki kurumu Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) ve PLAY FM arasında iş birliği protokolü imzalandı.

KAÜ Rektörlük binasında gerçekleştirilen imza töreninde söz konusu protokolü Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci ve PLAY FM Genel Yayın Yönetmeni Ali Dervişoğlu imzaladı.

Her iki kurumun ortak çalışma yapmasına imkân sağlayan protokolde PLAY FM, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin mekanlarını ve altyapısını kullanabileceği, aynı zamanda, öğrenci burs ve stajları hakkında da iş birliği çalışmasının hedeflendiği belirtildi.

Bahse konu protokolde, iki kurum arasında kültür, sanat ve medya konularıyla ilgili olarak çeşitli seminerlerin ve etkinliklerin düzenleneceği de bildirildi.

İmza töreninde konuşan KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci, PLAY FM katılımcılarına üniversite hakkında bilgi vererek, kurumlar arasında gerçekleştirilecek ortak çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu anlaşmayla her iki kurumun da kültür ve sanat alanında Kıbrıs halkına yararlı işler gerçekleştireceğinin de vurgusunu yaptı.

PLAY FM Genel Yayın Yönetmeni Ali Dervişoğlu ise imza töreninde yaptığı konuşmada, kurumlar arası paylaşım kültürünün gelişmesi açısından iş birliklerine değer verdiklerini, iletişim ve medya alanındaki kabiliyetlerini Kıbrıs Amerikan Üniversitesi gibi toplumsal değerlere hassasiyet gösteren atılımcı ve meraklı bir eğitim kurumuyla paylaşmaktan ayrıca mutluluk duyduklarını dile getirdi. Üniversite’nin Lefkoşa’nın tarihi yerleşkesine yeniden hayat vermesinin kent gelişimine yaptığı katkının etkilerini artırmak ve yaymak, PLAY FM olarak iş birliğinin ötesinde sosyal bir sorumluluk olarak da gördüklerinin altını çizdi.

Yazar : playfm

Rate it

0%