Yaşam

EDİS’İN BALMUMU HEYKELİ SERGİLENMEYE BAŞLADI

today21/11/2021 8

Background
share close

Edis’in balmumu figürü, hayranlarıyla buluştu. Londra ve İstanbul’daki stüdyo sanatçılarının çalışmalarının ardından yaklaşık 8 ayda tamamlanan figür, Madame Tussauds İstanbul misafirlerinin ziyaretine sunuldu.

Figür ilk kez özel bir video ile sosyal medyada göründü. Edis ve figürünün rol aldığı eğlenceli videoda; Edis’in dublörü rolünde olan figür, ünlü yıldızın ajandasındaki günlük işleri tamamlıyor. Madame Tussauds sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, Edis stüdyo kaydındayken, aslından ayırt edilemeyen figür gerçekçi görünümü sayesinde Edis yerine tüm etkinliklere katılıyor ve herkesi inandırmayı başarıyor.

SAATLERCE POZ VERDİ

Figürün yapım aşamasında Edis’in yaklaşın 300’ün üzerinde fotoğrafı çekilmiş ve 250’ye yakın ölçüsü dikkate alınmıştı. Ölçüler alınırken, figürüyle aynı pozisyonda durarak, saatlerce poz veren Edis’in sadece gözlerinin yapımı 15 saat sürmüştü.

Aynı zamanda yapımın gerçekleştiği Londra’daki stüdyoda figürünü ziyaret eden Edis’in, alınan ölçü ve referanslara ek olarak göz rengi, diş kalıbı ve saç telleri gibi detayları da tekrar kontrol edilmişti. Edis’in figürü için hazırlanan kilden taslak tamamlanmış ve balmumu aşamasına geçilmişti.

Yazar : playfm

Rate it

0%