Manşet

21. ORKİDE YÜRÜYÜŞÜ 28 NİSAN’DA

today08/03/2024 12

Background
share close

PLAY FM’in Medya Sponsorluğunda, Kanser Araştırma Vakfı’nın (KAV), CENGO-V Vakfı iş birliği ile 21. Orkide Yürüyüşü Dilekkaya Ormanında 28 Nisan’da gerçekleşiyor.

 

KAV, KUZEY KIBRIS’IN KANSER ÜZERİNE ARAŞTIRMA YAPAN TEK VAKFIDIR

Kanser Araştırma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Camgöz yaptığı konuşmada, vakıfların toplumlar için önemini belirterek, KAV’ın, Kuzey Kıbrıs’ta kanser üzerine araştırma yapan tek vakıf olduğunu söyledi. Camgöz, KAV bünyesinde yetiştirdikleri bursiyerler ve çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Imperial College ile ortak yaptıkları çalışmaların ışığında geliştirdikleri kanser ilacını piyasaya sunmak üzere olduklarının müjdesini de veren Prof. Dr. Camgöz, 3 yıldır Cengo-V Vakfı ile gerçekleştirdikleri iş birliği ve 20 yıldır yaptıkları Orkide Yürüyüşü ile elde edilen bağışlarla kanserle bilimsel çerçevede mücadele etmeyi sürdürdüklerini kaydetti.

“Bu işler birçok kişiden destek almadan yapılamıyor” diyen Prof. Dr. Mustafa Camgöz, destekçilere ve gönüllülere de teşekkür etti.

 

ÖZBEKOĞLU: GELENEKSEL ORKİDE YÜRÜYÜŞÜ, BEN DEĞİL BİZ OLAN BİR PROJE

CENGO-V Vakfı Başkanı Özge Özbekoğlu da, “Kanser Araştırma Vakfı, yüreğimizi kasıp kavuran kanser ile ilgili ülkemizde araştırma yapan tek vakıftır” diyerek, KAV’ın, yürüttüğü bilimsel çalışmalarla umut olduğunu ifade etti.

Orkide Yürüyüşü etkinliğinden elde edilen bağışlarla kanser üzerine bilimsel çalışmalara katkı sağlandığına dikkat çeken Özbekoğlu, “Bu proje ‘ben’ değil ‘biz’ olan bir proje. Biz KAV ile kurduğumuz iş birliği çerçevesinde yüreğimizi, sevgimizi, gücümüzü birleştirdik. 28 Nisan’da Dilekkaya Ormanımıza, 21. Orkide Yürüyüşümüze katılarak sizler de katkı koyun” çağrısında bulundu.

 

DERVİŞOĞLU: PLAY FM OLARAK 10. KURULUŞ YILIMIZDA SÜRPRİZLERİMİZLE YÜRÜYÜŞTEYİZ

Play FM sahibi Ali Dervişoğlu da, “Sosyal sorumluluk konusunda sürdürülebilirlik çok güç bir şeydir. Play FM olarak Orkide Yürüyüşü’ne 10 yıldır destek olmaktayız. Bu yıl bizim de 10. kuruluş yılımız… 10. yılımızda 10 yıldır destek vermekten mutluluk duyduğumuz 21.Orkide Yürüyüşü’nde çeşitli sürprizlerimizle yine birlikte olacağız” dedi.

 

28 Nisan Pazar sabahı saat 09.30’da Dilekkaya İlkokulu önünde başlayacak olan 21. Orkide Yürüşü’nün biletleri, martın ilk haftasından itibaren 200 TL bağış karşılığında Telsim Ortaköy Shop’tan ve gisekibris.com ‘dan temin edilebilecek.

Yazar : playfm

Rate it

0%