Müzik

ERKUT KERPETEN’DEN ”ÇEYREK HİKAYE” !

today02/06/2018 18

Background
share close

Erkut Kerpeten’den Çeyrek Hikaye

Erkut Kerpeten’in, 5 şarkıdan oluşan ‘Çeyrek Hikaye’ isimli albümü, bugün raflarda yerini alıyor.

Uzun yıllar süren sahne çalışmalarından sonra ilk solo albümünü yapan Erkut Kerpeten’in, 5 şarkıdan oluşan “ÇEYREK HİKAYE” isimli albümü, bugün Esen Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor.

Erkut Kerpeten albümün çıkış şarkısı “ÇEYREK HİKAYE” nin, hikayesini de şöyle anlatıyor;

“2014 sonbaharıydı… Kafamda sürekli aynı notalar dönüyordu. Hiç kayıt altına almasam da aynı melodi aklıma kazınmıştı adeta… Alper Çam’la görüşecektik o akşam. Stüdyosuna gittim ve konuşurken elime gitarı aldım, çalmaya başladım. Alper ise hemen cümbüşünü aldı ve eşlik etmeye başladı. Defalarca çaldık. Her seferinde yeni notalar geliyordu aklımıza. Hiç durmadan çalıyorduk… Hemen sözlerini yazmaya başladım. Tolga Arslaneli’nin gelmesiyle beraber de sözleri şekillendirmeye başladık. Hiç sıkılmadan sürekli çalıyor, söylüyorduk. En sonunda “ÇEYREK HİKAYE” şarkısı çıkmıştı. İlk kayıtlarını yaparken bile hadi bir kez daha söyleyelim diyorduk. O kadar kuvvetli geliyordu ki  şarkı, durmak istemiyorduk…”

Kayıtları aralıklı olarak iki sene süren “ÇEYREK HİKAYE” albümündeki beş şarkının biri dışında hepsinin müzikleri Erkut Kerpeten imzasını taşıyor. Sözlerde ise Erkut Kerpeten ve Tolga Arslaneli isimleri bulunuyor. Albümdeki tüm şarkıların aranjörlüğünü ise Cenk Eroğlu üstleniyor.

Yazar : playfm

Rate it

Yorum yap (0)

Cevap bırakın


0%